BEST LIFE

 

Allianz, 70'den fazla ülkedeki geniş deneyimi, Türkiye'deki 25 yıllık birikimiyle her koşulda, her zaman yanınızda. Yarınlarında rahat etmek için bugünden düzenli birikim yapanları düşündüren önemli bir soru var: Vefat veya maluliyet durumunda her şey yarım mı kalacak? Allianz Hayat ve Emeklilik, şimdi de bu konuda yepyeni bir ürünle yanınızda... BEST LIFE.

Allianz'la geleceğe tam ve kesintisiz güvence!

Kendiniz ve sevdiklerinizin geleceği için birikim oluşturmaya çalışırken yaşamınızla ilgili karşınıza çıkabilecek tüm riskler artık BEST LIFE ile güvence altında. Çünkü BEST LIFE size, vefat ve maluliyet risklerine karşı uzun süreli, farklı bir maddi güvence sunuyor

BEST LIFE'ın farkı ne?

BEST LIFE, her yıl yenilemenize gerek kalmayan bir hayat sigortası. Yıllık hayat sigortalarından farklı olarak, BEST LIFE'ta poliçeniz, sağlık durumunuzdaki gelişmeler ne olursa olsun seçtiğiniz süre boyunca devam eder.

Avantajları neler?

BEST LIFE ile ihtiyaçlarınıza uygun özel tasarım yapmak mümkün. Vefat veya maluliyet riskinin oluşması durumunda, tazminatın nasıl ödeneceğine poliçe başlangıcında siz karar veriyorsunuz. İsterseniz toplu ödeme veya sigorta süresinin sonuna kadar düzenli aylık gelir ödemesini tercih edebilirsiniz.

Toplu ödemeyi tercih etmeniz halinde; poliçenizin ilk yılı için vefat ve maluliyet riskine karşılık istediğiniz teminat tutarını belirliyorsunuz. Yıllar geçtikçe diğer birikimlerinizin artacağı dikkate alınarak, teminat tutarınız her yıl orantılı olarak azalıyor.

Ayrıca poliçenizin kaç yıl boyunca geçerli olacağına siz karar veriyorsunuz. Seçtiğiniz süre içinde gelecek planlarınızda değişiklik olursa, istediğiniz ek teminat tutarı kadar yeni poliçe satın almak yoluyla teminatınızı artırmak sizin elinizde.

BEST LIFE'ın amacı, sigortalının vefatı halinde yakınlarına ya da çalışamaz duruma gelmesi halinde kendisine tazminat ödeyerek yarınları güvence altına almak.

Seçeneklerim neler?

BEST LIFE'ta teminat seçenekleri de esnek... BEST LIFE poliçesiyle vefat ve maluliyet risklerine karşı ilk yıl için en az 50.000 TL toplu ödeme veya en az  300 TL aylık düzenli gelir olmak üzere dilediğiniz teminat tutarını kendiniz belirliyorsunuz.

İsterseniz teminat tutarının USD'ye veya EURO'ya endeksli olması da mümkün.

Aylık düzenli gelir teminatını TL olarak seçmeniz halinde teminatınız her yıl enflasyona endeksli olarak artıyor.

BEST LIFE'ın prim ödemeleri de farklı...

Çünkü her ay isterseniz sabit bir prim ödeyebilirsiniz*. Böylece, yıllar geçse de yaşla birlikte yaşam riskiniz artsa da priminiz değişmez. Üstelik poliçeniz için seçtiğiniz sürenin yarısına ulaştığınızda prim ödemeniz de sona erer. Örneğin, 20 yıl seçerseniz 10. yılda, 25 yıl seçerseniz 12. yılda prim ödemeniz tamamlanmış olur.

*Aylık düzenli gelir teminatının TL olarak seçilmesi halinde, enflasyona endeksli artan teminata paralel olarak prim ödemeleri her yıl enflasyon oranında artar.

ÖRNEK TEMİNAT VE PRİMLER
50.000 TL Hayat Teminatı için Örnek Prim Tablosu * 300 TL Aylık Gelir Teminatı için Örnek Prim Tablosu *
YAŞ ERKEK KADIN ERKEK KADIN
20 11.00 7.60 17.40 12.30
25 12.10 9.20 18.00 13.70
30 14.20 11.10 18.80 14.70
35 19.10 14.90 21,50 16.80
40 25.10 19.50 22.50 17.30
45 37.60 28.02 24.00 18.00

* Örnekte belirtilen primler 56 yaşında sona erecek sigorta içindir. 
Farklı teminat tutarları için primler orantılı olarak değişecektir.
Tablodaki primler aylık ödeme seçeneği için geçerli olup ayrıca 3 ayda bir, 6 ayda bir, yıllık veya tek seferde ödenebilir.
Maluliyet teminatının ilave edilmesi halinde yukarıdaki primlere %10 ilave edilecektir.
Seçilen teminat tutarı ilk yıla ait olup, sigorta süresiyle doğru orantılı olarak her yıl azalarak devam eder. 

BEST LIFE ile hayatın tüm risklerine karşı hazırlıklı olacaksınız...